Online kalkulátorunkkal néhány egyszerű adat megadásával segítünk megbecsülni leendő napelemes rendszere főbb jellemzőit.
Adja le érdeklődését és szakértőnk visszahívja.
Díjmentes!
Szakértőnk a telepítés helyszínén felveszi a felmérési jegyzőkönyvet.
A helyszíni felmérés alapján a szakemberek elkészítik a végleges ajánlatot.
Végleges ajánlatok az esetek 80%-ában megegyeznek az előzetes ajánlattal, egyedi kérések, illetve eseti megoldások esetén lehetséges eltérés.
Segítünk a pályázati ügyintézésben, amennyiben pályázat útján szeretnéd célodat elérni.
A napelemes rendszer megrendelését szerződéskötéssel hivatalosítjuk. A szerződés életbe lépésének feltétele az előleg kifizetése, mely a rendszer árának 20%-a.
A szerződéskötést követően szakemberek elindítják az áramszolgáltató felé az engedélyeztetési folyamatot. Az engedélyeztetési folyamat több részből áll*:
*Az engedélyeztetési folyamat időintervalluma az egyes áramszolgáltatóknál eltérő lehet, általában 60–90 napot vesz igénybe lakossági napelemes rendszer esetén.
Napelemes rendszerét munkatársaink 1-2 nap alatt felszerelik.
Szeretné növelni lakásának, házának energiahatékonyságát? Mi segítünk az energiaforrás telepítésében, és az ehhez szükséges anyagi forrás csaknem egészének megszerzésében, mindösszesen 10%-os önrészre van szükség.
Hőszivattyú:
A hőszivattyú olyan berendezés mely arra szolgál, hogy az alacsonyabb hőmérsékletű környezetből hőt vonjon ki és azt magasabb hőmérsékletű helyre szállítsa. Használatának célja a hőenergiával való gazdálkodás, melynek során hűtési energiát fűtésben (pl. melegvíz-készítésben) fel lehet használni, illetve környezeti hőt lehet hasznosítani.
Fajtái:
Levegő – víz: A hőenergiát a levegőből vonja el és azt víznek adja át. Ezzel a kialakítással vizes rendszerű fűtési hálózatokat üzemeltethetünk. Pl.: radiátoros fűtés, padlófűtés, falfűtés, mennyezetfűtés stb.
Levegő – levegő: A hőenergiát a levegőből vonja el és azt levegőnek adja át. Ezzel a fajta hőszivattyúval légfűtést üzemeltethetünk. Ilyen az összes hűtő-fűtő oldalfali splitklíma (légkondi), a VRV rendszerek és egyéb speciális kialakítású hőszivattyúk.
Víz-víz: A hőenergiát folyadékból vonja el és azt víznek adja át. Az ilyen fajta hőszivattyúkkal vizes rendszerű fűtési hálózatokat üzemeltethetünk. Pl: radiátoros fűtés, falfűtés, mennyezetfűtés stb.
Napelem:
A napelem olyan fotovillamos elem, amely a Nap sugárzási energiáját közvetlenül alakítja át villamos energiává.
A napelem akkor is működik, mikor nem süt a nap, hiszen a szórt fény is termeli az elektromos áramot.
Napkollektor:
A napkollektor olyan épületgépészeti berendezés, amely a napenergia felhasználásával közvetlenül állít el ő fűtésre, vízmelegítésre használható hőenergiát.
A válasz a COP – azaz jósági fok mérőszámában rejlik.
Coefcient Of Performance, melyet magyarul Jóságfoknak szoktunk hívni. A COP érték azt határozza meg, hogy egy hőszivattyú egy egységnyi (1 kW) elektromos áram felhasználásával hány egységnyi (1 kW) hőenergiát képes előállítani.
Míg egy gázkazán 1 egységnyi gázmennyiségből 1 egységnyi hőmennyiséget képes előállítani, addig a hőszivattyúk esetében ez a szám legtöbbször 1:4, azaz a felvett energiából 4-szer annyi hőenergiát képes előállítani.
Az energiahatékonyság az egységnyi termék vagy szolgáltatás legyártásához/ellátásához szükséges energia.
Az energetikai tanúsítványra több definíciót is találhatunk.
Áramszolgáltatói engedélyt kell kérnünk, hogy a központi rendszerre visszatápláljuk a megtermelt villamos energiát, ad-vesz mérőórán keresztül.
Ad-Vesz (szaldós) mérő:
Kétirányú mérésre alkalmas fogyasztásmérő. Hálózatra tápláló rendszer esetén a fölösleges (háztartási fogyasztáson felül) termelt villamos energiát a hálózatba tápláljuk vissza. A fogyasztó által megtermelt villamos energiát az áramszolgáltató átveszi – a mérés elvéből eredően – a szolgáltatott egységáron. A naperőmű által termelt villamos energia és a közcélú hálózatból vételezett villamos energia különbözetét fizetjük, többlet termelés esetén pedig visszakapjuk a szolgáltatótól.
Magyarországon egyértelműen NEM a válasz magánszemélyek esetében, hiszen a többlettermelés után jóval kevesebb összeget fizet a helyi áramszolgáltató, mint amennyiért értékesíti azt.
Inverter (DC/AC konverter):
A napelemek és a hálózat közötti kapcsolatot biztosító eszköz; elsődleges feladata a modulok szolgáltatta egyenáram átalakítás szinuszos váltakozó árammá. Hálózatra kapcsolt esetben az inverter további szinkronizációs és védelmi feladatokat is ellát, ami biztosítja az erőmű illeszkedését az áramszolgáltatói követelményekhez.
A megtérülési idő, az-az időtartam, amikorra a befektetésünk összegét megtermeli a naperőmű, azaz amortizálódik.
Kiszámításánál figyelembe kell venni a hozamon felül az eszközök öregedését, a villamos energia árának növekedését és még számos további tényezőt is. (pl: állandó üzemi költségek: biztosítás, karbantartás stb.) Az energetikai rendszer tervezésénél egyik legfontosabb szempont a megtérülési idő figyelembe vétele.
2008-tól a villamos energiáról szóló 2007. évi LXXXVI törvény, valamint az annak végrehajtásáról szóló 273/2007. (X.19.) Korm. rendelet bevezette a háztartási méretű kiserőmű (a továbbiakban: HMKE) fogalmát.
HMKE-nek min ősül az a villamosenergia-termel ő berendezés, amelyre az alábbiak
jellemzők:
7400 Kaposvár, Fő utca 7.
shbankhaz@shbankhaz.hu